Wolontariusz senior
TEATR ITAN TRAFIA W DZIESIĄTKĘ! POWSTANIE 13 – ODCINKOWY DOKUMENT FABULARYZOWANY „PASJONACI”

TEATR ITAN TRAFIA W DZIESIĄTKĘ! POWSTANIE 13 – ODCINKOWY DOKUMENT FABULARYZOWANY „PASJONACI”

PASJONACI to 13 – odcinkowy dokument fabularyzowany, którego historia jest oparta na doświadczeniach przyszłych aktorów niewidomych i niedowidzących oraz ich najbliższych przyjaciół. W rolę artystów wcielą się prawdziwi aktorzy Fundacji ITAN, pozostałe postaci zagrają aktorzy profesjonalni. Pasjonaci to 13 historii niewidomych i niedowidzących aktorów opartych na faktach z odrobiną konfabulacji. Cała historia zaczyna się w momencie, gdy tuż po castingu, a jeszcze przed pierwszą próbą spektaklu, Fundacji ITAN (ITAN to Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego) zostaje odebrana scena. Główny organizator i dyrektor fundacji ARTUR postanawia zrobić wszystko, żeby doszło do premiery i by znaleźć miejsce, gdzie mogą spotykać się aktorzy. Droga do artystycznego marzenia będzie usłana różami z dość niespodziewanymi kolcami.

Ideą przewodnią serialu, jest ukazanie faktu, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora i jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego. Celem serialu jak i całej naszej działalności jest profesjonalizacja i normalizacja zawodu aktora wśród osób z dysfunkcją narządu wzroku. Serial ma być artystycznym odzwierciedleniem misji naszej instytucji.

Projekt realizowany przez Fundację ITAN – Integracyjny Tetar Aktora Niewidomego i jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu 1/2018 „Szansa – Rozwój – Niezależność” oraz Fundację Orlen „Dar Serca”.

Zespół Fundacji Skawińskiego Centrum Wolontariatu odpowiadał będzie za część administracyjną projektu.

Realizację projektu można śledzić na fanpage Teatru Itan – tutaj

loga-e1561816669645-1024x158

Drukuj Drukuj