Wolontariusz senior
DODAJ NAM SKRZYDEŁ!

DODAJ NAM SKRZYDEŁ!

Fundacja Skawińskie Centrum Wolontariatu w dniu 16 września 2015 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. W rozliczeniu podatkowym za rok 2015 będzie można przekazać 1% podatku na rzecz SCW (KRS 0000451410).
W związku, iż stale współpracujemy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Skawinie i decyzją Zarządu SCW całość środków uzyskanych z 1% podatku zostanie przekazana na rzecz tego ośrodka. Środki będą mogły być wykorzystane na działalność statutową ŚDS, w szczególności na warsztaty terapii zajęciowej.
Obchodzący w 2015 roku 10 lat istnienia ŚDS prowadzi zajęcia dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie i chorujących psychicznie. Podopieczni mają możliwości uczestnictwa w warsztatach prowadzonych w pracowniach: artystycznej, ceramicznej, komputerowo-poligraficznej i gospodarstwa domowego.  Dodatkowo prowadzone są zajęcia teatralne i terapia muzyczna. Niezwykle cenne dla podopiecznych są liczne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, które umożliwiają im poznawanie nowych miejsc, kontakt z kulturą i sztuką. Spektakle teatralne wystawiane przez ŚDS w Kinie Piast cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem.
W galerii można zobaczyć prace wykonywane przez podopiecznych ŚDS, którzy poprzez własne działanie starają się pozyskiwać dodatkowe środki na rozwój placówki.
Poprzez przekazanie 1% podatku można DODAĆ IM SKRZYDEŁ!

Drukuj Drukuj