Wolontariusz senior
„KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

„KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Konkurs zorganizowany został przez Skawińskie Centrum Wolontariatu, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie w okresie od 1 lipca do dnia 30 września 2013 r. Celem Konkursu była promocja czytelnictwa poprzez wykonanie fotografii inspirowanej ulubioną książką. Tematyka zdjęć była dowolna, mogło to być np. miejsce, w jakim toczy się akcja książki, scena z książki, osoba ucharakteryzowana na bohatera książki, bądź też książka w ciekawej scenerii.

W dniu 14 października 2013 r. Jury w składzie:

- Stanisław Grodecki, Małgorzata Boksa – Towarzystwo Przyjaciół Skawiny,

- Mariusz Tarnopolski – Skawińskie Centrum Wolontariatu,

- Michał Grzeszczuk, Anna Szatko – Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie,

wyłoniło zwycięzców konkursu. Oceniając nadesłane prace jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność ujęcia tematu, jak również walory artystyczne pracy.

Po burzliwych dyskusjach werdykt Jury był następujący:

I MIEJSCE zdobyła Justyna Górnisiewicz (17 lat) – zdjęcie pt.  Ania z Zielonego Wzgórza – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie,

II MIEJSCE zdobył Adam Falkowski (23 lata) – zdjęcie pt. We mgle,

III MIEJSCE zdobył Paweł Malina (15 lat) – zdjęcie pt.  Robin Hood –  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie.

Jurorzy postanowili też przyznać nagrodę specjalną – wyróżnienie, które otrzymała Karolina Klus (12 lat) za wykonanie zdjęcia pt. „Atramentowa śmierć”.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu odbyło się 31 października o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, gdzie znajdą Państwo najciekawsze prace

Drukuj Drukuj