Wolontariusz senior
NAKRĘĆ SIĘ NA BARTKA

NAKRĘĆ SIĘ NA BARTKA

Obraz1

Obraz2

Obraz5

Obraz3

Obraz6

Skawińskie Centrum Wolontariatu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie rusza z akcją NAKRĘĆ SIĘ NA BARTKA. Bartek urodził się 3 stycznia 2012 roku w Krakowie bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Leczenie jakie zaproponowano w Polsce, aby mógł chodzić to amputacja obu nóżek i ich protezowanie do końca życia.

Pojawiła się jednak nadzieja na uratowanie nóżek, co więcej – przywrócenia sprawności nogom, aby Bartek mógł chodzić, biegać i żyć bez wózka inwalidzkiego czy nawet potrzeby protezowania. Tę nadzieję dał dr Paley.

Doktor Dror Paley, który prowadzi swoją klinikę na Florydzie – The Paley Advanced Limb Lengthening Institute – jest słynnym chirurgiem ortopedą, który od ponad kilkudziesięciu lat odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń układu kostno-ruchowego, między innymi również wady Bartka.

Leczenie Bartka rozpoczęło się od pierwszej operacji 30 kwietnia 2012 r.  Czytaj więcej…

Przed nimi jeszcze długa droga do pełnej sprawności Bartka. Przez lata będzie wymagał codziennej rehabilitacji, specjalnych ortez oraz okresowych kontroli w klinice na Florydzie.

Zapraszamy więc na stronę www.bartekbulat.pl oraz serdecznie prosimy – PRZYŁĄCZ się do akcji zbierania plastikowych nakrętek i pomóż Bartusiowi w pełni funkcjonować i biegać jak jego rówieśnicy!

NAKRĘTKI ZANOSIMY DO:

MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKAWINIE

ul. Mickiewicza 26

lub

MULTICENTRUM W SKAWINIE

ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 8 – Pawilon Skawa

 

Już tyle za nami, ale jeszcze więcej przed nami!

Jeśli Wasze dziecko urodziło się z hemimelią – skontaktujcie się z Nami!

Asia i Przemek Bułatowie

źródło: www.bartekbulat.pl

Drukuj Drukuj