Wolontariusz senior
„NIE PŁACZ, ŻE COŚ SIĘ SKOŃCZYŁO, TYLKO UŚMIECHAJ SIĘ, ŻE CI SIĘ COŚ PRZYTRAFIŁO…”

„NIE PŁACZ, ŻE COŚ SIĘ SKOŃCZYŁO, TYLKO UŚMIECHAJ SIĘ, ŻE CI SIĘ COŚ PRZYTRAFIŁO…”

Kolejna i ostatnia wizyta w teatrze już za nami. We wtorek, 26 listopada po raz ostatni odbył się wyjazd Seniorów do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie w ramach projektu "Kurtyna w górę!".

Wydaje się, że dopiero zaczęliśmy przygodę z teatrem a tu niespodziewanie dla wszystkich, projekt dobiega końca. Trudno się dziwić! Obfitość i różnorodność oferty projektu była tak duża, że czas wszystkim płynął intensywnie i szybko; od jednego spotkania do następnego, aż wreszcie dobiega końca.

Seniorzy tym razem obejrzeli sztukę pt. "Peer Gynt" Henryka Ibsena. Klasyczny utwór wielkiego norweskiego dramaturga został pokazany w bardzo współczesnej odsłonie. W spektaklu pojawiał się korowód ciekawych i bardzo ekspresywnych obrazów: motyw wiejskiego wesela z uciekającą panną młodą, zamek trolli, gdzie główny bohater zdobywa względy córki króla i odbywa zwierzęcą inicjację przyczepienia ogona, następnie handel czarnoskórymi niewolnikami, aż wreszcie Peer Gynt jako prorok i cesarz ostatecznie zamknięty w domu wariatów. Bogactwo kolorów, mobilność dekoracji, różnorodność efektów dźwiękowych i wspaniała gra aktorów to niewątpliwie atut tego przedstawienia. Mimo to zabrakło wspaniałej muzyki Griega, który specjalnie dla tego dramatu Ibsena skomponował 26 pięknych utworów muzycznych oraz przesłania ostatniej sceny z dramatu, w której Solvejga swoją miłością ratuje Peer Gynta od unicestwienia przez Odlewacza Guzików. W tej interpretacji sztuki Ibsena miłość nie zwyciężyła, a główny bohater został skazany na przegraną…

Drukuj Drukuj