Wolontariusz senior
STOWARZYSZENIE JUVENILIS

STOWARZYSZENIE JUVENILIS

Kim jesteśmy?

Nasze stowarzyszenie założyliśmy w lipcu 2013 roku. Główną ideą naszej działalności jest pokazanie obywatelom, że każdy kto posiada w sobie choć odrobinę młodego i silnego ducha potrafi zdziałać cuda. Zaangażowanie jakim chcemy zarazić wolontariuszy możemy porównać do czterech niezmiennych kierunków kompasu.

Na północ – AKTYWIZACJA! Pragniemy by nasza działalność, poprzez którą chcemy zostać zauważeni, przyniosła jak najlepsze efekty i zrzeszała coraz większą liczbę osób, zarówno młodych wykazujących http://scw-skawina.pl/wp-admin/post-new.phpsię „świeżymi" – ciekawymi pomysłami, jak i starszych którzy mogą pochwalić się dużym życiowym doświadczeniem, przydającym się na każdym kroku.

Na wschód – MOBILIZACJA! Zasób ludzkich sił jest najcenniejszą rzeczą jaką organizacja może się pochwalić. Dlatego też, chcemy zapewnić zajęcie wszystkim naszym wolontariuszom. Wspólne spotkania, wyjazdy i działania na rzecz potrzebujących to nic innego jak przygotowanie do aktywnej współpracy. Każda nowa inicjatywa podobnie jak życie – niesie ze sobą wiele przeszkód z którymi przychodzi nam się borykać. Rozwiązanie jest zawsze jedno – pełna mobilizacja i chęci do działania.

Na południe – WSPÓŁPRACA! Komunikatywność, pracowitość i zaradność ludzka często bywa zdominowana przez strach. Lęk przed nieznajomością, wyśmianiem, czy też po prostu pokazaniem tej dobrej strony człowieka. Dążymy do jak najlepszej współpracy zarówno między wolontariuszami jak i osobami publicznymi z którymi mamy styczność na co dzień. Każdy z nas posiada w sobie ukrytą cząstkę dobra, którą chce pokazać światu. My staramy się w jak najlepszym towarzystwie i w jak najlepszy sposób pomóc wydobyć to dobro.

Na zachód – WYKONANIE! Projekty, warsztaty, zbiórki pieniężne i wiele innych akcji zazwyczaj posiada dwa główne etapy realizacji. Zanim nastąpi stopień końcowy, pełen sukcesów, emocji i zadowolenia, wkraczamy na długą drogę mającą na celu wykonanie zadania. Pomysł, główne idee, cele i zadania, później projekt i przydział zadań. Na koniec długo wyczekiwana realizacja prowadząca do kolejnego zdobytego doświadczenia. Wszystkie te elementy składają się na jedną całość – wykonania projektu. Dążymy do zapewnienia niezbędnych środków ułatwiających wszelkie działania wolontariuszom. Północ, południe, zachód i wschód – każdy z tych kierunków kształtuje nasze zdolności i umiejętności.

Niezależnie jednak od tego, w którą stronę zmierzamy, mamy przed sobą pewne cele, których realizacja pozwoli nie jednej osobie na lepsze i bardziej godne życie, w którym prym, dziś wiodą pieniądze. Pragniemy by możliwości jakie posiadamy miały rzeczywisty wpływ na dzisiejszy świat, by ludzie ponownie odnaleźli w sobie ducha przyjaźni, sąsiedzkiej współpracy oraz pomocy. Świat może być lepszy, wystarczy, że otworzymy się na innych i nie będziemy obojętni wobec codziennych – różnych ludzkich tragedii.

Zelczyna 88,

32-051 Wielkie Drogi

tel. 696-599-331

Drukuj Drukuj