- Skawińskie Centrum Wolontariatu - http://scw-skawina.pl -

SUKCES UCZNIÓW SOSW W SKAWINIE NA XVIII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU ARTYSTYCZNYM W TARNOWIE!

Napisane przez Mariusz Tarnopolski w dniu 11.20.2013 @ 20:36 w Aktualności,Nasze 3 grosze | Komentarze wyłączone

W dniach 17-19 listopada 13-osobowa grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie wraz z opiekunami uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Tarnowie. Do tego ważnego występu uczniowie przygotowywali się już od września. Pod kierunkiem nauczycieli dzielnie ćwiczyli kroki i pracowali nad układem choreograficznym krakowiaka. Ich program artystyczny pt. „Na krakowskim rynku” zaprezentowany na deskach tarnowskiego teatru wzbudził zachwyt publiczności i został wysoko oceniony przez jurorów, którzy przyznali skawińskim „Maserakom” II miejsce.

Podczas festiwalu swoje umiejętności wokalne i zamiłowanie do śpiewu zaprezentowała nasza utalentowana uczennica, Maja Łuc. Jej trud włożony w pracę nad interpretacją wokalną piosenki z repertuaru Anny Jantar pt. "Radość najpiękniejszych lat" opłacił się – Maja znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów festiwalu zdobywając nagrodę specjalną – Grand Prix.

Starania uczniów SOSW w Skawinie zostały docenione przez organizatorów festiwalu – laureaci otrzymali cenne nagrody, medale i piękne puchary. Ale nie nagrody i odznaczenia są tu najważniejsze! Uczestnictwo w festiwalu wyzwala bowiem u uczniów wiele pozytywnych emocji, daje radość, a osiąganie sukcesu jest walorem terapeutycznym. Radość w oczach tej wspaniałej, naznaczonej przez los publiczności, ich falowanie, pląsy na fotelach a potem, po każdym występie zrywy oklasków dla występujących uczestników wzruszały. Dla tych wspaniałych dzieci rozumienie konkurencyjności pojmowane jest bowiem inaczej, po koleżeńsku, z sympatią i wzajemnym przeżywaniem tych szczególnych, pięknych momentów w ich życiu.

Wyjazdy i prezentacje artystyczne mają dla wychowanków SOSW w Skawinie ogromne znaczenie – pomagają im przełamać barierę psychiczną, uczą właściwych kontaktów interpersonalnych z różnymi ludźmi w nieznanym środowisku i przede wszystkim dają wiarę we własne możliwości – zauważa Dyrektor Ośrodka, Grażyna Wójcik. Tym bardziej doceniamy pomoc ludzi, którzy pomagają nam zrealizować tego typu przedsięwzięcia – podkreślają nauczyciele przygotowujący uczniów do występu: Danuta Lach, Hubert Wasiuk, Wioletta Wójcik i Agnieszka Zybek. W tym miejscu pragnę złożyć szczególne podziękowania Fundacji Skawińskie Centrum Wolontariatu za zorganizowanie transportu uczniów na festiwal i pokrycie jego kosztów. Niech uśmiech i radość dzieci, które odniosły w Tarnowie swój wielki sukces, będzie dla Państwa nagrodą.

źródło: www.sosw.skawina.edu.pl [1]


Artykuł wydrukowany z Skawińskie Centrum Wolontariatu: http://scw-skawina.pl

Odnośnik do artykułu: http://scw-skawina.pl/tarnow/

Odnośniki w tym artykule:

[1] www.sosw.skawina.edu.pl: http://sosw.skawina.edu.pl/

Copyright © 2014 Skawińskie Centrum Wolontariatu. All rights reserved.